Maciej Kaniewski

DSC_0051w (5)Jestem współwłaścicielem firmy EOS Sp.j. Specjalizuję się w usługach wsparcia zarządzania projektami, analizy biznesowej,  projektowaniu rozwiązań software’owych oraz bezpieczeństwie informacji.

Zarządzanie projektami, analiza biznesowa i doradztwo w tych dziedzinach to moja pasja zawodowa, którą realizuję z kilku perspektyw, m.in. dostawcy rozwiązań informatycznych i konsultanta reprezentującego interesy klientów. Jestem jednym z członków-założycieli stowarzyszenia PMI (Project Management Institute) Poland Chapter. Przez kilka lat pełniłem w nim funkcję członka zarządu do spraw edukacji i rozwoju zawodowego, a następnie komunikacji. Od 2003 roku posiadam certyfikat PMP, od 2013 roku DSDM Agile PM Practitioner, od 2015 roku PMI Professional in Business Analysis.

Przez siedem lat dzieliłem się swoimi doświadczeniami prowadząc zajęcia z zarządzania projektami w ramach studiów MBA Akademii Leona Koźmińskiego, studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i występując na konferencji PM Days. Od pięćiu lat prowadzę zajęcia na Beuth Hochschule für Technik w Berlinie związane z symulacją projektu doradczego z branży finansowej oraz zwinnym zarządzaniem projektami.

Podczas realizacji projektów software’owych zajmuję się od początku założenia naszej firmy obszarami analizy biznesowej, inżynierii wymagań oraz projektowania rozwiązań na bazie Oracle i Websphere MQ.

W dziedzinie bezpieczeństwa informacji realizowałem:

  • audyty bezpieczeństwa informacji z uwzględnieniem obszarów prawnych, informatycznych, bezpieczeństwa fizycznego i technicznego
  • polityki bezpieczeństwa z wykorzystaniem norm z rodziny ISO/IEC 2700x, metodyki IT Baseline Protection Manual (Grundschutz) oraz ISACA COBiT
  • rozmaite programy szkoleniowe z metodyki projektowania systemów zarządzania bezpieczeństwem

Moją alma mater jest Politechnika Warszawska, gdzie ukończyłem studia w Instytucie Automatyki na Wydziale Elektroniki PW. Przez dwa lata po studiach zajmowałem się tam jako pracownik naukowy rozwojem systemów wspomagania decyzji.

Jedną z moich pasji są zagadnienia międzykulturowe, w szczególności język i kultura chińska. Posługuję się chińskim w mowie i w piśmie na poziomie C1. Uzyskałem certyfikat Hanyu Shuiping Kaoshi (HSK) – Level 5.