![]() Od 2013 roku prowadzę zajęcia akademickie z zarządzania projektami doradczymi w obszarze mobilności na studiach magisterskich w Beuth Hochschule für Technik w Berlinie. Opracowałem także dwa podręczne słowniczki informatyczne: chińsko-polski i polsko-chiński – miłego użytkowania! Więcej informacji na mój temat znajdą Państwo na moim profilu Linkedin. |
![]()
Jestem absolwentem Instytutu Automatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej (1990 rok). |
Od niemal 30 lat tworzymy oprogramowanie dla biznesu. Technologia się zrewolucjonizowała, zmieniły się też oczekiwania naszych klientów… poza jednym: mieć do dyspozycji system, który usprawnia i wspiera działalność we wszystkich wymiarach. Aby jak najlepiej zrozumieć potrzeby, rozwinęliśmy ekspertyzę w dziedzinie analizy biznesowej i zarządzania projektami.
Na początku istnienia firmy siedzieliśmy dosyć głęboko w systemach Unix, czego owocem była książka Po prostu Unix. Obecnie to już biały kruk … wydana jako jeden z pierwszych podręczników popularyzujących system Unix, funkcjonowała przez pewien czas także jako podręcznik akademicki. Nowością był szczegółowy opis powłok sh, csh i ksh, programowania systemowego w C (wraz z przykładami), wykorzystania pre-procesorów sed i awk i edytora vi oraz wprowadzenie do systemu X-Window jako wielkiej nowości (w owych czasach dominowały bowiem terminale tekstowe).
W tamtych czasach nasza firma oferowała szkolenia z systemu Unix, zajmowała się dystrybucją terminali ethernetowych (także wielka wówczas nowość, bo standardowym sposobem łączności było łącze szeregowe RS-232C) oraz promowała pierwsze edycje Linuxa. Tak, tak … za zaliczeniem pocztowym wysyłaliśmy wersje instalacyjne na dyskietkach! Autorzy książki byli ponadto członkami-założycielami Stowarzyszenia Rozwoju Systemów Otwartych i prowadzili rubrykę skryptów powłoki w czasopiśmie Unix Forum. Z tamtych pionierskich czasów pozostała nam pasja do nowych technologii i otwartość na ciekawe pomysły.