Menu Zamknij

Kim jesteśmy?

DSC_0051w (5)Maciej Kaniewski – specjalizuję się w rozwiązaniach informatycznych dla elektromobilności, leasingu, finansowania pojazdów oraz flot. Analiza biznesowa, zarządzanie projektami i doradztwo w tych dziedzinach stanowią pasję zawodowa, którą realizuję z perspektywy dostawcy oprogramowania, jak i konsultanta reprezentującego interesy klientów m.in. w Polsce, Niemczech, Francji i Chinach. Byłem jednym z członków założycieli stowarzyszenia PMI Warsaw, Poland Chapter, a w latach 2003-2007 członkiem zarządu. Obecnie należę do PMI Berlin-Brandenburg Chapter, IIBA Germany Chapter, IIBA Austria Chapter oraz Allinx – European Association of Mobility Management Professionals. Mam m.in. certyfikaty PMP, PMI-PBA i Electric Vehicle Professional.

Od 2013 roku prowadzę zajęcia akademickie z zarządzania projektami doradczymi w obszarze mobilności na studiach magisterskich w Beuth Hochschule für Technik w Berlinie. Opracowałem także dwa podręczne słowniczki informatyczne: chińsko-polski i polsko-chiński – miłego użytkowania!

Więcej informacji na mój temat znajdą Państwo na moim profilu Linkedin.

kw1Krzysztof Wieremiejczyk – jestem współautorem Po prostu Unix, jednego z pierwszych podręczników tego systemu w Polsce. W firmie zajmuję się przede wszystkim następującymi obszarami działalności:

  • inżynieria wymagań systemów informatycznych, w tym uwzględniająca specyfikę wymagań w branży motoryzacyjnej i nieruchomości
  • projektowanie i realizacja systemów informatycznych
  • projektowanie, dostawa i konfiguracja sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych i oprogramowania
  • nadzór nad projektowaniem, instalowaniem i eksploatowaniem instalacji sieci komputerowych i  telefonicznych oraz dedykowanego zasilania komputerów, systemów przeciwpożarowych, systemów alarmowych, systemów kontroli dostępu
  • opieka informatyczna
  • audyt oprogramowania

Jestem absolwentem Instytutu Automatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej (1990 rok).

Od niemal 30 lat tworzymy oprogramowanie dla biznesu. Technologia się zrewolucjonizowała, zmieniły się też oczekiwania naszych klientów… poza jednym: mieć do dyspozycji system, który usprawnia i wspiera działalność we wszystkich wymiarach. Aby jak najlepiej zrozumieć potrzeby, rozwinęliśmy ekspertyzę w dziedzinie analizy biznesowej i zarządzania projektami.

Na początku istnienia firmy siedzieliśmy dosyć głęboko w systemach Unix, czego owocem była książka Po prostu Unix. Obecnie to już biały kruk … wydana jako jeden z pierwszych podręczników popularyzujących system Unix, funkcjonowała przez pewien czas także jako podręcznik akademicki. Nowością był szczegółowy opis powłok sh, csh i ksh, programowania systemowego w C (wraz z przykładami), wykorzystania pre-procesorów sed i awk i edytora vi oraz wprowadzenie do systemu X-Window jako wielkiej nowości (w owych czasach dominowały bowiem terminale tekstowe).

W tamtych czasach nasza firma oferowała szkolenia z systemu Unix, zajmowała się dystrybucją terminali ethernetowych (także wielka wówczas nowość, bo standardowym sposobem łączności było łącze szeregowe RS-232C) oraz promowała pierwsze edycje Linuxa. Tak, tak … za zaliczeniem pocztowym wysyłaliśmy wersje instalacyjne na dyskietkach! Autorzy książki byli ponadto członkami-założycielami Stowarzyszenia Rozwoju Systemów Otwartych i prowadzili rubrykę skryptów powłoki w czasopiśmie Unix Forum. Z tamtych pionierskich czasów pozostała nam pasja do nowych technologii i otwartość na ciekawe pomysły.