O nas

Od ponad 20 lat tworzymy oprogramowanie dla firm. Technologia się zmieniała, zmieniały się też oczekiwania klientów… poza jednym: mieć do dyspozycji system, który pomaga w codziennym biznesie. Aby lepiej zrozumieć klientów, rozwinęliśmy działalność w dziedzinie analizy biznesowej i zarządzania projektami. Zajmujemy się także bezpieczeństwem informacji, wychodząc poza zagadnienia czysto informatyczne.

Powstaliśkunixmy w 1992 roku. W tamtym czasie siedzieliśmy dosyć głęboko w systemach Unix, czego owocem była książka Po prostu Unix. Obecnie to już biały kruk … wydana jako jeden z pierwszych podręczników popularyzujących system Unix, funkcjonowała przez pewien czas także jako podręcznik akademicki. Nowością był szczegółowy opis powłok sh, csh i ksh, programowania systemowego w C (wraz z przykładami), wykorzystania pre-procesorów sed i awk i edytora vi oraz wprowadzenie do systemu X-Window jako wielkiej nowości (w owych czasach dominowały bowiem terminale tekstowe).

W tamtych czasach nasza firma oferowała szkolenia z systemu Unix, zajmowała się dystrybucją terminali ethernetowych (także wielka wówczas nowość, bo standardowym sposobem łączności było łącze szeregowe RS-232C) oraz promowała pierwsze edycje Linuxa. Tak, tak … za zaliczeniem pocztowym wysyłaliśmy wersje instalacyjne na dyskietkach! Autorzy książki byli ponadto członkami-założycielami Stowarzyszenia Rozwoju Systemów Otwartych i prowadzili rubrykę skryptów powłoki w czasopiśmie Unix Forum. Z tamtych pionierskich czasów pozostała nam pasja do nowych technologii i otwartość na ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz