Archiwum kategorii: Automotive

EOS uczestniczy w projekcie „Flota z energia”

Rozpoczęliśmy współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych w projekcie „Flota z energią”, mającym na celu porównanie całkowitych kosztów posiadania samochodu dostawczego o napędzie elektrycznym z analogicznym samochodem o napędzie spalinowym. W ramach projektu przejęliśmy pieczę nad modelem TCO oraz koordynacją projektu. Więcej informacji: https://flotazenergia.pl/

EOS członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

Spółka EOS dołączyła do grona członków wspierających Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, największej organizacji branżowej zajmującej się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce, i zarazem członka AVERE (The European Association for Electromobility). Stowarzyszenie prowadzi szereg cennych inicjatyw, takich jak Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych, oraz uczestniczy m.in. w pracach legislacyjnych dotyczących elektromobilności. Zamierzamy wnieść do PSPA naszą… Czytaj dalej »

Pierwsze jaskółki elektromobilności

Czy samochody elektryczne są naszą przyszłością? Nikt chyba już nie wątpi, że stanowią już istotną część rzeczywistości w wielu krajach, a powoli pojawiają się także i u nas. Rozwój elektromobilności stanowi wypadkową postępu technologicznego, decyzji politycznych i potrzeb rynkowych. Polska znajduje się jeszcze na progu tej rewolucji, ale właśnie z tego powodu ma szansę stać… Czytaj dalej »

Nauki „z chmury” dla przemysłu samochodowego

Czy przemysł samochodowy ma coś wspólnego z przetwarzaniem informacji w chmurze? Okazuje się, że ma albo przynajmniej może mieć. Maxwell Wessel wypunktował podobieństwa pomiędzy branżą IT i branżą samochodową w kontekście „usieciowienia” obu. W IT dominuje trend do przenoszenia usług i funkcjonalności do chmury, co wiąże się z rezygnacją z zakupu środków trwałych (sprzęt, oprogramowanie)… Czytaj dalej »