Archiwum kategorii: Bez kategorii

Mobilność po koronawirusie

Znajdujemy się w trudnej chwili, lecz kryzys związany z epidemią wirusa Covid-19 nie potrwa wiecznie. Niezależnie od stanu, w jakim znajdzie się polska gospodarka (oby poniosła jak najmniejsze szkody), nadal będzie istnieć potrzeba przewozu ludzi i towarów. W jaki sposób będzie się wyrażać i w jaki sposób zostanie zaspokojona? Nie dysponujemy co prawda szklaną kulą,… Czytaj dalej »

EOS uczestniczy w projekcie „Flota z energia”

Rozpoczęliśmy współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych w projekcie „Flota z energią”, mającym na celu porównanie całkowitych kosztów posiadania samochodu dostawczego o napędzie elektrycznym z analogicznym samochodem o napędzie spalinowym. W ramach projektu przejęliśmy pieczę nad modelem TCO oraz koordynacją projektu. Więcej informacji: https://flotazenergia.pl/

Elektromobilność po norwesku

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że Norwegia jest krajem wiodącym w temacie elektromobilności, przynajmniej w sensie dojrzałego rynku. Ponad 44% udział samochodów w pełni elektrycznych w sprzedaży w skali roku, rekordowe 77% w dwóch pierwszych tygodniach marca w Oslo. Prym wiedzie Tesla 3. Ale Norwegowie widzą rozwój samochodów elektrycznych tylko jako jeden element układanki, która… Czytaj dalej »

TCO dla flot samochodów elektrycznych

Podejmowanie decyzji w zarządzaniu flotą samochodów zależy od wiarygodnego oszacowania całkowitego kosztu posiadania (TCO – total cost of ownership). TCO nie tylko dostarcza podstawę do wyboru pojazdów nadających się najlepiej do określanego celu, ale stanowi też punkt odniesienia, na osi czasu, dla ciągłego zarządzania kosztami. Tradycyjne modele TCO obejmują koszt samochodu, bądź to w ujęciu… Czytaj dalej »

Szczęśliwego Nowego Roku 2019!

Miniony rok był świadkiem dynamicznego przyspieszenia rozwiązań związanych z elektryfikacją transportu drogowego . Coraz większa liczba dostępnych modeli samochodów w pełni elektrycznych, dalekosiężne plany i gigantyczne inwestycje tradycyjnych producentów samochodów, szybka rozbudowa infrastruktury ładowania w wielu krajach (łącznie z Polską), nowatorskie usługi oparte o technologię vehicle-to-grid, zmiany w ustawodawstwie – od zakazów poruszania się starszymi pojazdami z silnikami diesla… Czytaj dalej »